Laboratorium info

Centrum badań mniemanologicznych

Cała procedura dopuszczająca kosmetyki farmaceutyczne do sprzedaży przeprowadzana jest po to, by zapewnić jak największą skuteczność preparatów i wykluczyć działania niezamierzone. Nie liczmy więc za bardzo, że w popularnym hipermarkecie odbywać się będą promocje kosmetyczne artykułów, które z założenia mają być sprzedawane poprzez apteki – choć są kosmetykami. Alergicy uczuleni na konkretne składniki, kupując kosmetyki farmaceutyczne z apteki mogą być całkowicie pewni, że skład podany na opakowaniu całkowicie odpowiada rzeczywistości. Pewne zamieszanie i niejasności wywołało pojawienie się na rynku specjalnie oznaczonych produktów. Dotyczy to chociażby kosmetyków opatrzonych plakietką „hipoalergiczne”. Preparaty te zmniejszają ryzyko wywołania alergii do minimum, gdyż producenci rezygnują przy produkcji ze znanych alergenów i używają maksymalnie oczyszczonych składników. Sprawą sporną pozostają do tej pory dodatki zapachowe.
Niektórzy producenci (RoC) są zdania, że substancje zapachowe są głównym czynnikiem wywołującym alergie na kosmetyki, inni natomiast twierdzą, że odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa nie jest niebezpieczna dla alergików, natomiast niesłychanie podwyższa walory estetyczne preparatu (Phas, Viviane). Szwajcarski producent kosmetyków Louis Wid-mer pozostawia swoim klientom wolny wybór; jego produkty można kupić w obu wersjach – zapachowej i bez wonnej.

Posted 12:06 by: tanaka | Category: Upiększanie | Możliwość komentowania Kosmetyki jak lekarstwa została wyłączona | Tagi: ,

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Ostatnie wpisy

Popularne słowa

sierpień 2009
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Wordpress theme from ATILLUS