Laboratorium info

Centrum badań mniemanologicznych

W części piwnicy, strychu lub rzadko używanego pomieszczenia o wymiarach 2,0X1,6 i wysokości około 2,0 m można zorganizować kąt do majsterkowania. Do przechowywania różnych drobiazgów najlepiej wykorzystaj typową starą szafę kuchenną (2), o wymiarach 500X500X1800 mm. Rodzaj i konstrukcję stołu warsztatowego należy dostosować do własnych możliwości najczęściej wykonywanych prac. Jeśli są to prace ślusarskie, lepiej zastosować stabilny i trwały stół warsztatowy z kątowników stalowych, jeśli będą dominować prace stolarskie, wystarczy wykonać stół zwyczajny, mocowany na wkręty.
Wkręty lub śruby łatwo dostać w hurtowni metalowej lub pobliskim sklepie w takimi artykułami.

Po zgromadzeniu materiałów i wymiarach podanych w zestawieniu części należy przygotować poszczególne elementy konstrukcji stołu, korzystając z wymiarów podanych na zazwyczaj dołączanych rysunkach w zestawieniu części. Montaż rozpoczyna się od połączenia nóg przednich i tylnych  za pomocą poprzeczek górnych i podłużnie oraz wzmocnienia konstrukcji listwami usztywniającymi i poprzeczkami dolnymi , zachowując wzajemne położenie części wg rysunku. Listwy łączy się w miejscu ich skrzyżowania w sposób pokazany na rysunku. Podczas montażu należy zachować kąty proste między podłużnicami i poprzeczkami oraz zapewnić pionowe ustawienie nóg. Wszystkie elementy łączy się klejem (Wikol), wkrętami do drewna oraz gwoździami. Gdy konstrukcja nośna jest już gotowa, przybija się płytę pionową, a następnie płytę roboczą. Można ją wykonać z płyty stolarskiej lub z desek połączonych na wpust. Ich grubość po jednostronnym ostruganiu nie powinna być mniejsza niż 25 mm. W obydwu przypadkach płytę roboczą stołu z jego konstrukcją nośną łączy się klejem i gwoździami, a do tylnego boku podłużnego przybija gwoździami płytę pionową . Następnie mocuje się półkę oraz listwę, która służy do zawieszania najpotrzebniejszych narzędzi.

Taką samą funkcję spełniają gwoździe albo wkręty, rozmieszczone na płycie pionowej. Po zakończeniu montażu należy zaokrąglić tarnikiem wszystkie te krawędzie części stołu, z którymi będziemy się stykać podczas pracy oraz nasycić pokostem całą konstrukcję, z wyjątkiem płyty roboczej i pionowej.

Posted 08:34 by: tanaka | Category: mocowania | Możliwość komentowania Wkręty została wyłączona | Tagi: , ,

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Ostatnie wpisy

Popularne słowa

wrzesień 2008
P W Ś C P S N
« sie   sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Wordpress theme from ATILLUS